Toimistoharjoittelija Asociación finlandesa Costa del Sol’iin

Asociación finlandesa Costa del Sol  – ”Kymppipaikka” – on vuonna 1977 perustettu vanhin manner –Espanjassa toimiva suomalaisyhdistys.

Yhdistyksen toiminnan tarkoituksena on tukea jäsentensä hyvinvointia ja viihtymistä vieraassa kulttuurissa. Yhdistys on jo 38 vuoden ajan toteuttanut monipuolista koulutus- ja sivistystoimintaa Aurinkorannikon suomalaisväestölle. Jäseniä on noin 400. Yhdistyksellä on omat toimitilat Torremolinosin keskustassa.

Yhdistyksen toiminta tarvitsee avukseen osaavan, itsenäiseen työskentelyyn pystyvän ja idearikkaan
Toimistosihteeriharjoittelijan syyslukukaudeksi 2015

Lisätietoja harjoittelusta antaa Asociación finlandesa Costa del Sol’in  puheenjohtaja Kirsti Palmu, puh. +34 619 105 487 ja +34 633 019 500, sähköposti fin.torre(a)luukku.com  web: www.kymppipaikka.info

14.3.2015